Projekt uchwały ws. Rzezi Woli – Konferencja prasowa koła Konfederacji

W dzisiejszej konferencji prasowej koła parlamentarnego Konfederacja brali udział posłowie Michał Urbaniak, Krzysztof Bosak oraz politycy Konfederacji Witold Tumanowicz i Witold Stoch. Przedstawili oni projekt uchwały ws. Rzezi Woli.

Dziś wypada rocznica apogeum Rzezi Woli, apogeum największej zbrodni na ludności cywilnej dokonanej w trakcie II wojny światowej, zbrodni która jest nieznana na świecie, która jest niepamiętana, która pozostaje całkowicie w cieniu różnych innych tragicznych wydarzeń II wojny światowej.

Krzysztof Bosak

Uchwała proponuje ustanowienie 5 sierpnia Narodowym Dniem Pamięci o ludobójstwie na Woli.

To nie były żadne przypadkowe, zabłąkane kule, to nie były żadne przypadkowe ofiary, to był plan, aby wymordować jak najwięcej warszawiaków.

Krzysztof Bosak

W uchwale przypominamy, że Rzeź Woli miała związek z wybuchem Powstania Warszawskiego 1 sierpnia, oraz rozkazem Adolfa Hitlera, który tuż po wybuchu powstania przekazał ten rozkaz Heinzowi Guderianowi […] i ten rozkaz brzmiał mniej więcej tak: „Każdego mieszkańca należy zabić, nie wolno brać żadnych jeńców, Warszawa ma być zrównana z ziemią i w ten sposób ma być stworzony zastraszający przykład dla całej Europy”.

Witold Stoch, autor projektu uchwały

[P]amiętajmy też, że te zbrodnie nie zostały dokonane przez jakiś mityczny „naród nazistów”. To były zbrodnie dokonane przez sąsiedni od nas naród Niemców, właśnie na czele z takimi potworami jak Oskar Dirlewanger.

przypomina poseł Michał Urbaniak.

Witold Tumanowicz, jeden z liderów Konfederacji przypomina, że jesteśmy winni Polakom tego, aby pamiętać o tej zbrodni i aby przypominać światu, że nazywając Polaków narodem sprawców obrażają ofiary takie jak ofiary Rzezi Woli.

(źródło: youtube.com/c/KonfederacjaWiN)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *